środa, 13 kwietnia 2016

pocztówki z Grecji


Kreta - jestem zauroczona! Te rośliny, słońce, widoki. I morze, przede wszystkim morze. Na gorąco dzielę się  kilkoma (no dobra, całym stosem...) najpiękniejszymi obrazkami i kładę się spać.

Dość wcześnie, ale też dość wcześnie wstaję - i biegam brzegiem kreteńskiego morza. Coś wspaniałego. Ale potem najlepsze, kąpiel w morzu. Jestem praktycznie sama na długaśnej plaży, świeci słońce i woda jest tak orzeźwiająco zimna! Myślę sobie, że gdybym była bardzo bogata mogłabym przylatywać na Kretę nawet na weekend, tylko po to, żeby móc tego doświadczyć. Niesamowicie. Chociaż zanim się zanurzę muszę sobie dodawać animuszu.

Potem najsłodsze na świecie pomarańcze, oliwki, ser, pomidory.
A dalej już właściwie każdy dzień spędzamy inaczej. Tyle  wrażeń, możliwości. Z listy "kiedyś muszę to zobaczyć na własne oczy" mogę odhaczyć chyba z połowę punktów. Chłoniemy to wszystko i jest bajecznie, po prostu. Śpiew ptaków i zapach kwiatów pomarańczy.

Wszystkiego dobrego też dla Was, gdziekolwiek jesteście.

Nie ćwiczyłyśmy tego układu :-) Siostry.

Biegam tym brzegiem - sama się nie mogę nadziwić. Kolory rzeczywiste.

10 komentarzy:

 1. Cieszę się, że oglądasz to wszystko, co my z Alicją rok temu. Było tak samo wspaniale, choć nie biegałam i nie kąpałam się( Alicja dała radę)! I to wszystko głownie dzięki Karolci! Dzięki,dzięki, no i Izabeli i Marysi też dziękujemy. Korzystajcie z cudów tego świata jak najdłużej! Całuski!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. A Kretę w młodości(ubiegłe stulecie) przejechałam całą autostopem. Jeździłyśmy we dwie takimi półciężarówkami - trzy miejsca z przodu, a z tyłu paka z pomidorami. No i kłóciłyśmy się, która będzie siedziała przy kierowcy. Bo te chłopy( w stylu rolnik szuka żony)zawsze brudne łapy na nogi nam kładli. Cuuudnego czasu życzę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te półciężarówki ciągle jeżdżą - tylko autostopowiczów brak ;-) Ale może jeszcze jest przed sezonem... Bo wydaje się idealnym miejscem na autostop.
   Wyobrażam sobie tę moc - takiej babskiej włóczęgi. Chyba też to poczułyśmy, nawet jeśli tylko rent-carem :-))

   Usuń
 3. Cudnie :) Zazdroszczę bardzo takiego wypadu! Kreta jest piękna, byliśmy kiedyś na chwilę i fajnie byłoby kiedyś wrócić, ale jest tyle pięknych miejsc... Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciągle nie mogę się otrząsnąć :-)
   Jeszcze będąc tam byłam pewna, że musimy na Kretę wrócić - z całą gromadką. Zobaczymy jak będzie, w każdym razie znalazłam mnóstwo potencjalnie fantastycznych miejsc dla nas właśnie tam :-))

   Usuń
 4. Tak!!! Kreta jest super. My byliśmy dwa razy - i jeśli będę mogła to na pewno tam wrócimy, poza sezonem. To duża wyspa, więc można jechać i 10 razy ;) Gdzie byłyście???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, poza sezonem to chyba idealnie. Zupełne lato, a turystów garstki. Byłyśmy od wschodu do zachodu, jeszcze napiszę, jak się trochę ogarnę ;-)

   Usuń
 5. Ach, odpoczęłam od samego patrzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja :-) Bo reszta jest całkiem męcząca, ale jaki przyjemny rodzaj zmęczenia :-))

   Usuń