niedziela, 29 listopada 2015

późno-listopadem

Nie zdążyłam przed adwentem. Ale Hani spóźnienie do szkoły, gdy czekała cierpliwie aż zrobię zdjęcia nie może się przecież zmarnować. Z czego byłam tak zadowolona? Ano z jesiennej odsłony naszego salonu - po urodzinach Róży pewne przemeblowania się nam spodobały i tak już zostało. Także jeszcze listopadowo. Ale już od grudnia będzie świątecznie, w końcu pierwsza świeca zapalona dziś uroczyście na wieńcu (Hania bardzo pilnowała, aby się tradycji stało zadość) do czegoś zobowiązuje.

Fotel i kanapa zamieniły się miejscami:Nad kanapą zawisł piękny haftowany bieżnik, który z rok temu znalazłam w piwnicy mojej Babci Izy


Miejscami zamieniło się też lustro z obrazem. Pasuje mi on tu, ale chyba jestem odosobniona w tym poglądzie. Na razie stanęło (zawisło) na moim:Pianino i książki właściwie bez zmian, ale jest okazja by spojrzeć na słynną karafkę (nie, jeszcze nie miałam odwagi użyć :-):Trochę, odrobinę żal mi tego listopada. Mam wrażenie, że nie wykorzystaliśmy go w pełni. Najpierw liście długo nie żółkły, a potem nagle już ich nie było. Wolę, gdy małe zmiany w przyrodzie nie umykają mi niezauważenie. Przynajmniej na wieś z coroczną wizytą zdążyliśmy w zeszły weekend pojechać.
Zdecydowanie chciałabym więcej tym nostalgicznym, szarym krajobrazom porobić zdjęć. Leniwy zmarzluch ze mnie...


Listopad. Zawsze się nim martwię przedwcześnie i zawsze żałuję, gdy mija. Zostało jeszcze jutro, udanego początku tygodnia życzę!

7 komentarzy:

 1. Nic mnie nie dziwi, zawsze lubiłam przemeblowania. A karafka kryształowa - marzenie o dobrej nalewce... Haftowany bieżnik z Białorusi. Może się kiedyś wybierzecie do rodziny dziadka Zygmunta. Od Was to całkiem niedaleko.
  Życzę spokojnych! przygotowań do świąt i radosnego oczekiwania na nie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak sobie coś czasem przemeblować, dokładnie :-)
   Białoruś ciągle mamy w planach - może faktycznie dzieciaki już dość duże, żeby zrealizować. Musimy pomyśleć.
   Przyjemnego Adwentu również dla Ciebie!

   Usuń
 2. Ale u Was przytulnie, bardzo mi się podoba :)
  P.S. "Król złodziei" przeczytany, bardzo się cieszę, że się na ten tytuł u Ciebie natknęłam, dzieciakom bardzo się podobała lektura :) No i na pewno będąc następnym razem w Wenecji, będziemy spacerować śladami bandy Scipia :) A teraz czytam Atramentowe Serce czyli kolejną powieść Corneli Funke :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :-)
   I cieszę się, że Król złodziei przypadł Wam do gustu; aż się prosi, żeby zobaczyć te uliczki na własne oczy, prawda?
   A ja dziękuję za inspirację z Atramentowym Sercem, jakoś nie pomyślałam, żeby dalej podrążyć w dziełach tej autorki. Pozdrowienia!

   Usuń
  2. Jest co czytać, bo jest cała Atramentowa Trylogia, a każda część jest pokaźnych rozmiarów :) Na razie przeczytaliśmy kilka pierwszych rozdziałów i dzieciakom się spodobało :)

   Usuń
 3. Cudowne klimatyczne wnętrza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję - klimatyczne to mój ulubiony przymiotnik do opisu wnętrz, jestem zaszczycona :-)
   I dziękuję za wizytę!

   Usuń