piątek, 19 grudnia 2014

naście lat w adwencie

A któż to się uwija w kuchni przy piekarniku i stolnicy? Oczom nie wierzę i łapię aparat. Ignacy i Róża, nasze nastolatki, same wałkują, wykrawają, pieką - wszystko to na dzisiejsze klasowe wigilie. Fajnie tak ich zobaczyć jak współpracują zgodnie.
Trochę kłótni było tylko przy wyborze puszek, co ja poradzę, że jedną mam piękną, a drugą zwykłą. Czyli jednak jest normalnie.
Dobrze, że te naście lat wspólnego wypieku tak zaprocentowały. Tylko kto ich nauczył takiego równego układania pierniczków na blasze? Na pewno nie ja.Zdjęcie w tle powyżej, to zgodnie z naszą małą tradycją zdjęcie urodzinowego dziecka. Tak, Ignacy ma już 13 lat. Świętowane spokojnie, ze spontanicznie zaproszonymi gośćmi. Podobno huczne obchody mają być w styczniu. Zobaczymy.
Wśród prezentów mapa - nie byle jaka, Paryża! W lutym spełniamy marzenie, nie tylko Ignacego, ale też moje i Róży i lecimy na dwa dni zwiedzania. Już czuję ekscytację.Mapa jest bardzo fajna, nie tylko wizualnie. Jest ze specjalnego materiału, którego nie składa się, tylko można, a nawet należy po prostu zgnieść. Intrygujące, zobaczymy jak się sprawdzi. Na razie zdobi ścianę. Ale już wkrótce... o la la!

Ignacy dostał też książkę, nie inaczej. Niesamowity komiks, czy może raczej "powieść graficzną" Zgubione, znalezione Shauna Tana. Prawdziwe dzieło sztuki, każda strona inna i intrygująca. I trafiło w gusty jubilata, super!

Ostatni z upominków to gra planszowa "Innowacje", o bardzo skomplikowanych regułach... Nie było jeszcze kiedy zagrać, szykujemy się na Święta.

Właśnie, Święta. Kończę naszymi świątecznymi zdjęciami, bo jak to ujął Maciek: "przynajmniej na blogu będziemy przygotowani do Świąt". Otóż i pożytek z bloga!Dobranoc!

6 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego dla Ignacego! Spełnienia marzeń i mnóstwa dobrej zabawy w codzienności (czyli po prostu kontynuacji tego co u Was zwyczajne - bo jesteście mistrzami w pięknym spędzaniu każdego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy..! A z tymi mistrzami każdego dnia, no wiesz, codzienne wpisy raczej się tu nie pojawiają :-)

   Usuń
 2. Pierniczki wyglądają pięknie i smakowicie ! Zjadłoby się.... Ponieważ macie już wszystko, życzę Wam na święta - ŚNIEGU !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jakieś bardziej realne życzenia ;-)
   A pierniczki? Oj, chyba w Dębinie też krzywdy nie będzie :-)) Całujemy szystkich!

   Usuń
 3. Mamy taką mapę Berlina :) Tą, co można gnieść i dalej jest pięknie ;) Nam się sprawdziła, korzystaliśmy i korzystać będziemy.
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, fajnie! Może by tak zacząć kolekcję, rozmarzyłam się..!
   Dzięki, że zaglądasz i najserdeczniejsze życzenia!!!

   Usuń