sobota, 28 czerwca 2014

i już wakacje

Czerwiec minął mi w tempie huraganu. A tu już kwitną lipy i pierwszy dzień wakacji za nami. Więc dziś krótkie podsumowanie zakończenia roku, zanim przysypią mnie niewpisane migawki.
Może nadrobię zaległości, gdy dzieci będą na koloniach (zostaje z nami tylko.. jedno dziecko!).
Za nami kolejny kamień milowy, Ignacy zakończył edukację szkolną... Podobno jest do mnie podobny. Póki co, świadectwami z czerwonym paskiem dzielnie dotrzymuje mamie kroku.


Za tydzień będziemy wiedzieć, czy dostał się do wymarzonego gimnazjum. Przed nim najgorsze lata jego życia. Może nie.

Na drugi dzień po zakończeniu roku Ignacego mamy deja vu - i cieszymy się z zakończenia czwartej klasy z Różyczką. Wzorowa!

Kochana Rózia, jest taka uczuciowa. Spontanicznie uściskała swoją Panią. A potem w klasie zemdlała..! Scena niczym wyjęta z Ani z Zielonego Wzgórza.

I ostatnie już zakończenie, tym razem u Hani. A co z Hanią? No cóż, już w domu, z pewną refleksją stwierdziła, że może postarałaby się o wzorowego ucznia, gdyby dawali za to słodycze. O rety...

Ale jak tu się poświęcić nauce, gdy ciągle tyle się wokół dzieje. Nie inaczej było i wczoraj. Prosto z klasy Hania została dostarczona na urodziny koleżanki, zdążyła się tylko przebrać w samochodzie,


a prosto z urodzin, po kolejnym przebraniu popędziliśmy na występy wieńczące zajęcia taneczne Róży i Hani.


Wracaliśmy późnym wieczorem, tradycyjnie już kompletnie wypompowani. Pora na wakacje, może trochę wyluzujemy. Chociaż wątpię.
Pozdrowienia!

6 komentarzy:

 1. Ciężko wyluzować ;) I to wcale nie jest taka straszna opcja, ta intensywność na tym etapie życia. Gratuluję! Rodzicom i Dzieciakom, tym z paskami i bez ;) Może faktycznie, gdyby te słodycze dawali... ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olgo! Intensywność, to coś, co sobie bardzo cenimy :-) Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 2. Gratuluję wnukom pomyślnego zakończenia roku szkolnego i życzę zdrowych, wesołych i bezpiecznych wakacji !!! Rodzicom też gratulacje wspaniałych dzieci i życzenia "złapania" oddechu na dalszy ciąg wakacji !

  Babcia i mama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy..! Wakacje, mam nadzieję będą cudowne - również w Świnoujściu :-))

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dzięki! Nie ma to jak różnorodność :-))

   Usuń