wtorek, 27 listopada 2012

stworzyliśmy manifest artystyczny

Wzorem awangardowych grup sprzed ponad wieku stworzyliśmy własne manifesty artystyczne. W ramach świetnych zajęć w naszej Dorożkarni Nie taka sztuka straszna.
Ja z Różą i Lulkiem powołaliśmy grupę Naturotechnika, a Maciek z Ignacym stworzyli Geometryzm. Hania wolała pozostać twórcą niezależnym.
W świetnie wyposażonej sali plastycznej można było swobodnie rozwinąć skrzydła, prowadzący, młody artysta z zaangażowaniem wspomagał wykluwające się pod jego okiem grupy - po porządnej dawce teorii, gdy na pokazie slajdów rozgryzaliśmy tajniki dadaizmu, futuryzmu i jeszcze paru "izmów".
Na koniec każda grupa (prócz nas była jeszcze jedna (!)) przedstawiała swoją wizję. Emocje były, tym bardziej, że wszystko czujnie nagrywała pani z radia - we wtorek (czyli dziś...) o 19.30 w I Programie Polskiego Radia będzie reportaż z wydarzenia.
Impreza jest cykliczna, więc kto z Warszawy gorąco zachęcam - tłoku nie było, a wszystko gratis... Za to doświadczenia nie do przecenienia.
Nasze manifesty pięknie wiszą na ścianie, a mnie najbardziej ucieszyły słowa Rózi "fajnie nam to wyszło"!

6 komentarzy:

 1. Podpisuję się pod naturotechniką, choć i gometryzm świetnie utrzymany w swoim stylu(tych dwóch wyrazów nie można użyć w scrabblach).Fryzura Róży to jeden wielki manifest !!! Wczoraj widziałam ją w ostatnim odcinku pierwszej serii.Ależ artystyczna rodzinka! Dopilnujcie też gry na pianinie.

  Pozdrawiam, mama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym pianinem to trudniejsza sprawa, może w ramach postanowień noworocznych... Ale oczywiście kolędy ćwiczymy, ostatnio do zestawu instrumentów dokupiłam flet, więc jeśli przyjedziesz z gitarą będzie cała orkiestra kameralna!

   Usuń
 2. Dobry pomysł, najwyższa pora odkurzyć gitarę i zacząć ćwiczyć kolędy... Zastanowię się, choć po tak długiej przerwie będzie ciężko...A wy twórzcie dalej ! Pozdrowienia !

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie wam to wyszło!
  Marysia:)

  OdpowiedzUsuń